Everything about Everything

Список книг, які потрібно прочитати до 27 років
1.Еріх Марія Ремарк "Життя в борг"
Чоловік, його автомобіль, тендітна дівчина, вмираюча від туберкульозу. Героїня витрачає всі гроші на сукні Balenciaga, а герой дуже хоче вірити у краще. Іронічний і абсурдний фінал перевертає цю сентиментальну історію з ніг на голову.Якщо вірити в сумнівну тезу про те, що кожна дівчина в 17 років повинна читати Ремарка, то хай вже це буде "Життя в борг".

2. Оскар Уайльд "Портрет Доріана Грея"
Прекрасний містичний роман про наївний егоїзм юних, про аморальність краси і про те, як насправді страшно ніколи не мінятися.

3. Вільям Голдінг "Володар мух"
Історія про свободу, яка передбачає відповідальність, і про те, що юність і невинність - зовсім не синоніми.

4. Френсіс Скотт Фіцджеральд "Ніч ніжна"
Дорогі машини, вілли на Лазурному березі, шовкові сукні - а щастя немає. Любовний трикутник за участю лікаря по імені Дік, його молодий невротичної дружини Ніколь та юної легковажної актриси Розмері - головний роман про любов, силу і слабкість.

5.Ентоні Берджесс "Заводний апельсин"
Головний герой-юнак Алекс, хуліган, садист і моторошне чудовисько гвалтує, вбиває, говорить на дивному сленгу і несподівано трансформується у доброчесного громадянина, співробітника музичного архіву. Логіки немає, є тільки диво, але цілком зрозуміле - Берджесс починав
писати роман, думаючи, що помре, а закінчив, вже знаючи, що смертельний діагноз був помилкою.

6.Владімір Набоков "Лоліта"
Можна нескінченно сперечатися про те, що це було - брудне збочення чи чисте почуття, провокація чи сповідь. Все неважливо. Прочитати цю книгу про взаємини сорокарічного Гумберта і його тринадцятирічної падчерки варто хоча б для того, щоб зрозуміти, чому всі ми іноді поводимося так дивно, спілкуючись із дорослими чоловіками.

7. Курт Воннегут "Бійня номер п'ять"
Підзаголовок роману - "Хрестовий похід дітей" - саме правильне визначення Другої світової війни. Це війна, на яку пішли діти - 17-річні хлопчики з відсутніми мізками. Головний герой здійснює нескінченний переміщення в часі, згадуючи свій безглуздий і зовсім негероїчну похід проти Світового зла. У цій книзі про війну - жодної батальної сцени.Тільки дурість і абсурдність всієї затії очима живого юнака.

8. Іван Бунін "Легке дихання"
Важливий розповідь про гімназистку Олю Мещерську, закоханого офіцера і постріл на вокзалі. "Легке дихання" - це те важлива якість дівчат, яке змушує чоловіків сходити з розуму отлюбві, а самих юних панянок - непробачно легковажно ставитися до власного життя.

9.Франц Кафка "Перевтілення"
Новела "Перевтілення" - абсурдистський памфлет на тему людської самотності. Молодий комівояжер Грегор в один прекрасний ранок прокидається огидною стоногою, тарганом, жуком, мерзенної гидотою, на яку його рідна сім'я навіть поглянути боїться. Якщо залишити осторонь модерністські витівки автора, розумієш, що це все про життя, про ілюзорність любові, про потворність і самотність кожного.

10. Джон Фаулз "Коханка французького лейтенанта"
Кожен день на березі моря стоїть молода жінка в чорному і дивиться на горизонт. Жінку звуть Сара і ходить слух, що вона чекає зганьбив її коханця-моряка. Молодий чоловік збирається одружується на юній чарівній дівчині. Але одного разу бачить жінку в чорному, і все йде шкереберть. Одружується він або дасть волю почуттям? Тобі вирішувати.Геніальний Фаулз написав два варіанти фіналу, щоб показати, що совість - це індивідуальний вибір.

11.Гі Де Мопассан "Любий друг"
Страшна історія про те, як розумні й талановиті жінки стає жертвами власної сліпоти. Цей роман - щеплення від історій з альфонсами на все життя.

12. Льюїс Керролл "Аліса в країні чудес"
Велика казка, присвячена маленькій дівчинці, знайомої автора. "Алісу" корисно перечитувати в дорослому стані, щоб розвивати фантазію, несподіваний погляд на речі і почуття гумору.

13.Шарлота Бронте "Джен Ейр"
Бідна, некрасива гувернантка з залізною волею - самий несподіваний персонаж для роману епохи Вікторіанської Англії. Джен Ейр Перша говорить чоловікові про свою любов, але відмовляється підкорятися примхам свого коханого, обирає незалежність і наполягає на рівних правах з чоловіком. Сучасники прийшли в жах від такого розпусти, а молоді дівчата досі із задоволенням пересітивают історію сильної і безкомпромісної любові.

14. Олександр Грін "Пурпурові вітрила"
Прекрасна, романтична, з дитинства всім знайома казка про Ассоль, Грея і непохитну віру в мрію з простою і ясною мораллю - будь-яке диво може статися, якщо ти сам його зробиш. Для себе чи для того, кого любиш.

15.Аркадій і Борис Стругацькі "Малюк"
Пронизлива історія космічного Мауглі, залишеного батьками на безлюдній планеті. Як неважко здогадатися, саме ми - ті самі дикі малюки, кинуті поколінням хіппі напризволяще. "Вони вирушили в небезпечний вільний політ, та так нічого і не знайшли" - багато московські хлопчики і дівчатка, вирощені на пластинках Beatles і розповідях про Че Гевару, скажуть теж саме про своїх батьків.

16.Владімір Сорокін "Настенька"
Перший і головний розповідь збірки "Бенкет" про юну дівчину, яку з'їли батьки на її шістнадцятий день народження, - слід читати відразу після закінчення школи, коли серце ще нудиться тургенєвської млістю і бунинской сумом.Оповідання "Настенька" відрізняється від "Темних алей" точно так само, як доросле життя від дитинства. І вже якщо починати доросле життя, то з розповіді "Настенька". Тоді далі не страшно буде.

17. Микола Чернишевський "Що робити"
Перший соціалістичний розповідь російською мовою присвячений, як це не дивно, не боротьбі з царським режимом, а відносинам між чоловіками і жінками. Молоді герої борються з ревнощами і власництва, вчаться поважати один одного.

18.Джек Керуак "Волоцюги Дхарми"
Повернулися з війни двадцятирічні ветерани не знайшли в Америці середини 40-х ні правди, ні гідності - і взялися поневірятися. Під звуки джазу в прокурених клубах, під свист вітру крізь щілини товарних вагонів, під ломоту кісток після ночівель на голій землі і, звичайно, під нескінченні розмови про християнство, буддизм, комунізм, анархізм - розмови, в яких поступово, по крупиці, вони відкривали для себе сенс світобудови і сенс людського життя.

19. Рей Бредбері "Квітневе чаклунство"
Це дуже простий і короткий розповідь про нещасну любов. На кількох сторінках один з найщиріших і ліричних письменників XX століття дохідливо пояснює всім юним дівчатам, що нещасна любов - це саме чарівне, що може трапитися з людиною.

20.Петр Кропоткін "Записки революціонера"
Революціонер і анархіст Петро Кропоткін розповідає про своє життя в Пажеському корпусі - військовому навчальному закладі для дітей російської еліти. Ця книга про те, як людина може відстояти себе в боротьбі проти чужого, нерозуміючі його оточення. А ще про справжню дружбу і взаємовиручку.


21.Анна Франк "Притулок. Щоденник у листах"
Щоденник 15-річної дівчини Ганни, яка разом з родиною переховується в Амстердамі від фашистів, вже відправили в концтабори інших євреїв Голландії. Ганна дотепно і влучно пише про себе, про однолітків, про дорослих, про світ і про своїх перших сексуальних мріях, і цей щоденник - дивовижний документ, який ілюструє те, що відбувається в голові у юної панночки, коли навколо руйнується світ.

22.Стівен Кінг "Керрі"
Перший роман великого письменника Кінга про нещасну дівчині Керрі Уайт, наділеної даром телекінезу. Докладна хроніка жорстокою, красивою і цілком виправданою помсти за знущання однокласників пробирає до кісток і, найголовніше, виглядає набагато адекватної, правдивіше і реалістичніше, ніж, скажімо, фільм "Догвіль" Ларса Фон Трієра.

23.Боріс Віан "Піна днів"
Саме завдяки цьому короткому романом казкового французького містифікатора Віана ми знаємо, що у дівчат в грудях цвітуть лілії, а музичні інструменти вміють змішувати коктейлі. У світі, повному жорстоких, іронічних, але завжди бездоганно красивих метафор, хочеться прожити все життя. Ми і живемо.

24. Вільям Гібсон "Нейромант"
Один з винахідників стилю кіберпанк, популярний американський фантаст створив похмурий, жорстокий і прекрасний світ майбутнього, обплутаний мережами мегакорпорацій, залитий неоновим світлом і потопаючий в нескінченному самоті. Найромантичніша книга наших хромованих днів про поневіряння вічних.

25.Джером Девід Селінджер "Над прірвою у житі"
Історія дорослішання юного егоїста, максималіста і ідеаліста Холдена Колфілда на многії літа залишиться найвідомішою і самої повчальною книгою про молодих. Саме такі ми всі і є: образливі, недобрі, заплуталися, дикі і нескінченно прекрасні, тому що щирі, наївні і ранимі.

26.Дуглас Коупленд "Поки подружка в комі"
Автор популярної книжки "Покоління Х", як відомо, порахував нас усіх. Однак Коупленд - не тільки і не стільки соціальний письменник, він перш за все геніальний лірик з нальотом чистого божевілля. "Коли подружка в комі" - напівфантастична драма про любов і дружбу, повна тонких, найяскравіших спостережень. Саме після "Подружки ..." здається, ніби Коупленд - взагалі єдиний на світі письменник, які любить нас всерйоз.

27.Себастьян Жапрізо "Пастка для попелюшки"
Легкий чудовий детектив про юних французьких дияволицями, люблячих білі вбрання і відкриті автомобілі. Одне із самих чудових творів про вражаючу дівочої шкідливості, підлості, і гидоти, написане з нескінченним захопленням.Создан 07 мар 2014